Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
kép1
kép2
kép3
This is a FREE module only from Joomlashack!
Image 5 Title

Oldalainkat 74 vendég böngészi
2017. február 12. Nyomtatás

HIRDETÉSEK

Évközi 6. vasárnap

Betegek Kenete Szentségét, közösségben szolgáltatjuk ki, a Lourdes-i Szűzanya ünnepéhez, a betegek világnapjához kapcsolódóan, február 12-én, vasárnap, 10.00 órakor. Foglaljuk imáinkba Testvéreinket, akik 150-en, ezen a napon részesülnek a Szent Kenet szentségében.

Egyházi hozzájárulás (adó). Az egyházi adó a helyi, tehát a megkeresztelt katolikus bejelentett lakhelye szerinti plébánia fenntartását szolgálja. A Magyar Katolikus Püspöki Kar, minden katolikus számára, évi teljes jövedelmének 1%-banhatározta meg ennek összegét, melyet természetesen, továbbra is önkéntes megajánlás formájában lehet befizetni. Ennek módja plébániánkon, hogy valaki személyesen hozza be a sekrestyébe vagy a plébánia hivatalba, valamint csekken, illetve banki átutalással. Két utóbbi esetben kérjük a közlemény rovatban megjelölni, hogy „egyházi hozzájárulás”. Az elmúlt hónapokban számítógépes nyilvántartásra tértünk át és a következő hetekben küldjük a tájékoztató levelet és a csekket adófizetőinknek. Az átállás miatt külön is kérjük, hogy akinek nevében, vagy lakcímében hibát, hiányosságot talál, azt feltétlenül jelezze számunkra, hogy kijavíthassuk. Ugyanakkor kérjük, hogy aki ezt a levelet a jövőben szívesebben fogadná elektronikus módon, adja meg e-mail címét, valamint értesítsék az adófizetésről azokat a testvéreiket is, akik esetleg erről nem tudnak, vagy ennek módját nem ismerik. Közreműködésüket és segítségük előre is köszönjük.

Betegek Anyja, Lourdes-i Szűz Mária!

Virrassz a földkerekség minden betegének ágya mellett! 

Azok mellett, akik ebben az órában veszítik el öntudatukat, 

akik haláltusájukat vívják,

akiknek nincs semmi reményük a gyógyulásra, 

akik fájdalmukban sírnak és jajgatnak, 

akiket senki sem ápol, mert nincs rá pénzük, 

akik menni szeretnének, de nyugton kell feküdniük,

akiknek pihenniük kellene, de a szükség, munkára kényszeríti őket, 

akik nyugtalanul hánykolódnak fekhelyükön, 

akik a hosszú éjszakákat álmatlanul, nyitott szemmel töltik,

akiket betegség közben még a családjuk szükségének gondjai is kínoznak,

akiknek végleg le kell mondaniuk jövő terveikről, 

akik nem hisznek a túlvilágban, 

akik Isten ellen zúgolódnak, káromolják és átkozzák Őt,

akik nem tudják, hogy Krisztus őérettük is szenvedett! Amen.

(Fernand Lelotte SJ)